Dva velmi úspěšné víkendy za sebou

20.05.2018 napsal Martin

CB KART racing team se poslední dubnový víkend zúčastnil Mistrovství České republiky v Chebu. Za tým zde startoval Radim Kusý, Martin Guichen  v kategorii Školní 50, David Gorčica a Simon Rechenmacher kategorie Easy 60 a Radim Guichen v kategorii Easy 100.

Krásné slunné počasí, dobrá nálada a výkony pilotů byl společný atribut úspěšného víkendu.

David Kusý obsadil po velkém boji 6. místo v konkurenci dalších 17 pilotů.

Dalším úspěchem bylo 4. místo absolutně a 2. místo mezi mladými Simona Rechenmachera, také 4. místo Davida Gorčici mezi mladými (11. místo absolutně) je velikým úspěchem.  Letos je v kategorii Easy 60 startuje kolem 30 motokár a konkurence je tedy velmi široká a silná.

Radim Guichen v Chebu poprvé usedl do Easy 100 a tak jeho závodní víkend byl především ve znamení seznamování s novou technikou. Nicméně Radim zajel několik dobrých časů, což je dobrým základem pro další závodění.

Hned následující víkend jsme startovali na Moravský pohár v rakouském Brucku. Za tým zde startoval David Gorčica a Filip Kříž, oba Easy 60. Filip se k nám vrátil po více jak roční přestávce a zdá se, že bude pravidelně startovat v rámci Moravského poháru. Poprvé k nám do týmu zavítal Miloš Divič, mladý závodník startující v kategorii Školní 50.

I v Brucku vládlo příjemné jarní počasí a ve stanu dobrá nálada doplněná očekáváním z minulého víkendu.

David se zde dočkal prvních stupňů vítězů, úžasné 2. místo mezi mladými a 5. místo absolutně, z celkem 22 startujících motokár. Moc moc gratulujeme!

Filip si musel zvykat a dostat se zpět do „závodního“ tempa. Což mu šlo velmi dobře, hned na začátku se blýsknul pátým nejrychlejším časem v měřeném tréninku. Konečný výsledek pak byl 14. místo absolutně, přičemž nutno podotknout, že v druhé rozjížďce Filip poškodil motokáru a tak do závěrečného finále musel startovat z posledního místa na roštu.

Miloš ve Školní 50 dojel na 11. místě, v rámci toho, že to byl jeho první start, je to hezký výsledek.

Další start našeho týmu bude o třetím květnovém víkendu v Italské Pompose v rámci Easykart EURO Trophy a poslední květnový víkend v Písku v rámci šampionátu MČR.