Mistrovství České republiky – Třinec

26.08.2017 napsal Martin

náš tým se zúčastnil, třetí srpnový víkend, závodu v Třinci v rámci Mistrovství České republiky. Startovali nám zde dva závodníci – David Peřestý (Školní 50) a Simon Rechenmacher (EASYKART 60).

Ačkoli teplé a suché páteční počasí bylo příjemné, výhled na víkend a hlavně na neděli nevěstil nic dobrého. V sobotu oba závodníci absolvovali kvalifikaci na dosti zamračeného počasí, ale ještě na suchých pneu. David si vyjel deváté - poslední místo. Ačkoli celý víkend zrychloval, na své soupeře nestačil. Věříme, že na tomto výsledku se podepsal především hendikep neznalosti okruhu. David v Třinci jel poprvé na rozdíl od svých soupeřů, kteří zde absolvovali již třetí závod.

Simon v kvalifikaci zajel hezké deváté místo ze sedmnácti, což nám dávalo naději na hezký výsledek v neděli.

V neděli nám pršelo, jako když konev obrátíš. Již v ranních hodinách začali zalévat proudy vody závodiště a do ranního Warm Up nastoupil pouze David s dvěma soupeři. Dva soupeři závod vzdali úplně a ostatní čekali až na start do jednotlivých jízd. Všichni stateční ve Školní 50 se s počasím poprali na výbornou, a ačkoli David skončil poslední, byla to určitě pro něj velká zkušenost.

 

Simon nastoupil v neděli, až do finálové jízdy. V té obsadil jedenácté místo a zdravé naštvání přenesl do druhé finálové jízdy. Dojel na šestém místě, avšak díky penalizacím za svoji dravost obsadil předposlední šestnácté místo. Což ho vybudilo ještě více, a bylo to super. Superfinále celkově pátý a třetí mezi mladými! Bomba úspěch. Simon byl moc rád a měl velkou radost.

Pár fotek ze závodu najdete v galerii u článku a videa na Youtube.