Obrovský úspěch v Písku - MČR v Kartingu

31.05.2018 napsal Martin - naposledy aktualizováno 01.06.2018

Poslední květnový víkend se uskutečnil závod v rámci Mistrovství ČR v Kartingu na krásném okruhu v Písku.

Pro náš tým tento víkend byl ve znamení obrovského úspěchu. Ale abych nepředbíhal! Nejdřív ty nejmladší. Naše padesátky opět skvělé výkony, hlavně skvělý start a pak bezchybná jízda Radima Kusého v první Finálové jízdě – super je čtvrtý!! A to startoval ze sedmého místa. Martin Guichen tak velmi dobře z dvanáctého místa skončil jedenáctý.  Neděle, druhá Finálová jízda a Superfinále. Radim po obrovské stíhací jízdě, když hned na začátku dělal hodiny a propadl se na poslední místo, skončil jedenáctý, Martin čtrnáctý.

 

V šedesátkách to bylo také napínavé. Startují nám zde dvě motokáry David Gorčica a Simon Rechenmacher.

V pátek nám střídavě pršelo a bylo pod mrakem. Pneumatiková loterie J V sobotu po ranní husté mlze se vyklubal hezký a teplý den. Po obědě kvalifikace a pak hned první finálová jízda. Už v kvalifikaci jsou obě naše šedesátky v první desítce. Super!! Celkem 29 motokár, to není špatné. V první finálové jízdě skvěle Simon a přijíždí do cíle jako čtvrtý absolutně a druhý mezi mladými.  David devatenáctý. Neděle po WarmUpu druhá Finálová jízda, David uráží přední plat a zajíždí do depa. Simon ve třetím kole dělá hodiny a rozjíždí stíhací jízdu, do cíle dojíždí devátý absolutně a druhý mezi mladými. Po obědě Superfinále.  Obě motokáry vyrážejí, Simon drží své čtvrté startovní místo a David bohužel zůstává uzavřený v chumlu motokár. David bojuje, do cíle přijíždí patnáctý absolutně a pátý mezi mladými. Simon bojuje hned od startu jako lev a připravuje se finální útok. Ten přichází v sedmém kole a po pár výměnách třetí, pak zase čtvrtý a pak třetí, své vybojované třetí místo obhajuje a dojíždí do cíle na krásném třetím místě absolutně a hlavně, na PRVNÍM místě mezi mladými. Obrovský úspěch! Máme všichni moc velkou radost.

 

Radim Guichen v Easy100 se stále učí se svou novou kategorií a také motokárou. Radim se celou dobu moc moc snažil a stále se zlepšoval, už se posunul o pozici výš.